Acil Çilingir: 0535 000 00 00

0535 000 00 00

bilgi@rizecilingir.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 24:00

BLOG
Anasayfa Blog Çayeli Oto Anahtar Tamiri

Çayeli Oto Anahtar Tamiri

26 Eylül 2021

Uzun yıllardan bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet veren Çayeli Oto Anahtar Tamiri firmamız tüm anahtar üretimlerini, işlemeyen kapıların açılma işlemlerini, oto kilit açılma işlemi, kasa kilit açılma işlemi, masa kilidi açılma işlemleri, dolap kilidi açılma işlemleri için siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Birebir anahtar üretimi yapan firmamız kapı açma işlemlerinde hiçbir kapıya zarar vermeden kapıların açılmasını sağlamaktadır. Kilit montajı her zaman hassasiyet isteyen işlemler ile yapılması gerekir. Çayeli Oto Anahtar Tamiri yapan firmamız elemanları kilit montajı esnasında da oto kapılarına, işyeri kapılarına ve konut kapılarına hiçbir zarar vermeden kilit montajı yapabilmektedir. Tüm açılması gereken kapılarınızın açılmasını sağlayan ve anahtar üretimi yapan Çayeli Oto Anahtar Tamiri firmamızdan hizmet almak için bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Çilingirin Görevleri

Tüm emniyet sistemlerinin montaj işlemleri çilingirler tarafından yapılmaktadır. Kilitlere barel takmak, kilit şifrelerinin değişimleri, kilit tamir ve bakımlarının yapılma işlemi, kilitlerin açılma işlemi de çilingirler tarafından yapılmaktadır. Anahtar kodlama işleri de çilingirlik mesleğine ait olan işlerdendir. Kapı açma işlemi yapma esnasında çilingirlerin mutlaka kilit açma tutanağı doldurması gereklidir. Resmi bir şekilde açılması gereken bir kapının tutanağı ve kilit açtıracak kişinin gerçekten kapı arkasındaki alanın sahibi olması da çilingirler ile çalışma şartlarındandır. Örnek anahtarlara chip kontrolünün yapılması, anahtar kopyalarının birden fazla çıkartılması, anahtar yapımında sorun çıkartmaması için anahtar üzerinden çapakların temizlenmesi de çilingirlerin görevleri arasındadır.

 

Çilingir Sabırlı Olmalıdır

Usta bir çilingir tarafından hiçbir kapının açılamadığı görülmemiştir. Fakat bir takım oto kapıları ve konut kapıları vardır ki, açılması çilingirler için bile biraz zahmet gerektirebilir. Çilingirlerin sabırlı olmasının gerekliliği kapıların açılmasını sağlayamayacaklarından değil, hiçbir kapıya zarar vermeden kilitlerin açılmasını sağlamalarıdır. Öncelikli olarak yapılacak işin planlanması ve nasıl yapılması gerekiyorsa sabırla gerekli adımların izlenmesi lazımdır. Çilingirlik mesleğinin bir başka mahareti ise çilingirlerin el ve parmaklarını büyük bir ustalık ile kullanabilmelidir. Aksi takdirde becerisi olmayan bir çilingir açtığı tüm kapılara zarar verebileceği gibi, kapıların olması gerekenden daha fazla kilitlenmesine neden olabilir. Çilingir ihtiyacı olan kişiler çilingir seçimlerini iyi yapmaları gerekir.Bu yazı 913 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Rize Oto Kumanda Tamiri

14 Aralık 2022

Hopa Oto Çilingir

05 Aralık 2021

Hopa Oto Anahtar Tamiri

05 Aralık 2021

Artvin Oto Çilingir

26 Kasım 2021

Artvin Oto Anahtar Tamiri

26 Kasım 2021

Ardeşen Oto Çilingir

26 Kasım 2021

Pazar Oto Çilingir

04 Kasım 2021

Pazar Oto Anahtar Tamiri

04 Kasım 2021

Bizi Arayın 0535 000 00 00

Bizi Arayın 0535 000 00 00

Merkez / RİZE
0535 000 00 00
0535 000 00 00
bilgi@rizecilingir.com.tr
Bu site DumanSoft web tasarım ve reklam ajansı tarafından hazırlanmıştır.